Lymfodrenáž

Lymfodrenáž v Lula Factory vás rozmazná ešte viac

Lymfodrenáž v Lula Factory

Prístrojová lymfodrenáž je procedúra, ktorá trvá 40 minút. Klientka je v miestnosti sama, má pustenú relaxačnú hudbu a aroma terapiu. Lymfodrenáž bojuje proti celulitíde, klientka nadobudne pocit ľahkých nôh, regeneruje a rozprúdzuje lymfatický systém. Takisto napomáha pri úbytku centimetrov.

Nedostatok pohybu a nesprávne stravovanie spomaľuje lymfu a zanáša telo škodlivými látkami. Pomocou lymfodrenáže zbavujeme telo opuchov, ovplyvňujeme imunitný systém, zmierňujeme bolestivé napätie v končatinách, prinášame uvoľnenie.

U nas v salóne už za 25.- € až 40 minút relaxu. Lymfodrenáž si môžete kombinovať aj v balíčkoch spojených s kozmetikou.

Lymfatický systém

Okrem prekrvenia žíl a tepien sa naše telo skladá aj z ďaľšieho tekutinového systému, takzvaného lymfatického systému. Ako súčasť nášho imunitného systému je zodpovedný za prepravu tekutín. Rovnako ako krvné cievy, aj lymfatické orgány a lymfatické cievy sa vinú našim telom, stretávajú sa vo vybraných bodoch v lymfatických uzlinách a prechádzajú do systému venóznej krvi v blízkosti srdca.

Lymfatický systém je veľmi zaneprázdnený. Každý deň transportuje cez organizmus dva až tri litre lymfy. Toto je tkanivová tekutina bohatá na živiny, ktorá nie je absorbovaná krvou.

Lymfatické orgány ako týmus, slezina alebo mandle produkujú takzvané lymfocyty, vlastné obranné mechanizmy tela proti patogénom. Spolu s odpadovými látkami z látkovej výmeny, baktériami, choroboplodnými zárodkami a inými škodlivými cudzími telesami sa lymfocyty dostávajú do lymfatických uzlín. Tu uzly odfiltrujú z kvapaliny komponenty spôsobujúce choroby. Transport lymfocytov prebieha pasívne a aktívne. Pasívne sa uvádza do pohybu kontrakciami zvonka alebo pohybmi končatín. Aktívne prechádza vedomými kontrakciami ciev.

Prípad pre lymfodrenáž: keď začne lymfatický systém ochabovať

Lymfatický systém dosahuje svoje hranice zvýšenou objemovou záťažou. To je napríklad prípad poškodenia obličiek alebo zlyhania pravej komory srdca. Telo môže spočiatku stále kompenzovať zvýšené zaťaženie samo. Jednoducho transportuje viac lymfatickej tekutiny ako v normálnom stave. V určitom okamihu sa však jeho rezervy vyčerpajú. V cievach zostáva viac lymfy, čo môže z dlhodobého hľadiska viesť k vážnemu poškodeniu ciev.

Tok poškodzuje aj samotný poškodený lymfatický systém. Najmä v prípade deformácií alebo po odstránení lymfatických uzlín, je telo rýchlo ohromené konvenčnou lymfatickou záťažou.

Ďalším rušivým faktorom sú infekcie. Ak sú lymfatické uzliny zapálené, napuchnú a zhoršujú tok lymfy.

Vo všetkých prípadoch sa tvoria opuchy. Počas tohto procesu sa v tkanive hromadí tekutina bohatá na bielkoviny. Mäkké tkanivá potom napuchnú. Postihnutí sa okrem opuchu sťažujú aj na ďalšie príznaky. Najčastejšie hlásia bolesť a obmedzenú pohyblivosť spôsobené zvýšeným tlakom. Postihnutá je aj pokožka. Váš prírodný ochranný kryt sa zmenšuje, riziko infekcie sa zvyšuje. Problémy môžu nastať aj pri hojení rán. Znížený odtok lymfy oneskoruje proces hojenia.

Kedy sa lymfodrenáž odporúča?

  • Zranenia (zlomenina, modrina, podvrtnutie)
  • Zhoršený lymfatický systém (najmä po odstránení lymfatických uzlín po nádorových ochoreniach alebo ožarovaní)
  • Artróza
  • Reumatické choroby
  • Edém tehotenstva
  • Po operáciách

Kedy lymfodrenáž neprichádza do úvahy?

  • Zástava srdca
  • Nádory
  • Horúčka
  • Silný zápal
  • Poruchy žilového obehu
  • Trombóza žíl na nohách
  • Gravidita: Buďte opatrní pri hĺbkovej brušnej drenáži
  • Obzvlášť nízky krvný tlak