Produkty, za ktorými stojíme

Paul Mitchell
Paul Mitchell

PAUL MITCHELL

PAUL MITCHELL je luxusná starostlivosť o vlasy. Táto kultová značka z USA presviedča vysokokvalitnými výrobkami s použitím prírodných surovín a hodnotami „behind the bottle“‘: exkluzivita kaderníckych salónov, sociálna angažovanosť, ochrana zvierat a životného prostredia. Nájdite Váš ideálny produkt pre každý typ vlasov a každú požiadavku.

35 rokov vášne pre vlasy

Všetko začalo spoločnou víziou kaderníka Paula Mitchella a marketingového génia Johna Paula DeJoriy – založí spoločnosť, ktorá kaderníkom na celom svete ukáže cestu k úspechu. Základný kameň k uskutočneniu tejto vízie položili dvaja priatelia v roku 1980. S požičaným počiatočným kapitálom len 700 $ založili firmu JOHN PAUL MITCHELL Systems® a začali predávať svoje produkty pod značkou PAUL MITCHELL®. Rozhodnutie zvoliť dnes legendárny čistý, čiernobiely dizajn produktov nebolo urobené na základe dobre premyslenej podnikateľskej stratégie, ako sa niektorí domnievajú, ale bolo jednoducho vynútené nedostatkom peňazí pre realizáciu dizajnu farebného. Paul Mitchell bohužiaľ v roku 1989 podľahol rakovine a nemohol sa tak stať svedkom neuveriteľného rozvoja, ktorý spoločnosť prekonala. Pod vedením Johna Paula DeJoriy firma v posledných rokoch vyrástla vo vedúcej rodinný podnik na trhu, ktorého exkluzívny portfólio je známe, uznávané a obľúbené ďaleko za hranicami USA. Predajcovia vo viac ako 80 krajinách sveta dosiahli to, že sa produkty spoločnosti JOHN PAUL MITCHELL Systems® predávajú vo viac ako 100 000 salónoch a školách s výsledným ročným obratom, ktorý presahuje 1 miliardu $. JOHN PAUL MITCHELL Systems® aj dnes naďalej vedú partneri John Paul DeJoria a syn Paula Mitchella Angus Mitchell v duchu ideí a ideálov oboch zakladateľov. Spoločnosť dodnes zostala a aj naďalej zostane verná svojim zásadám, ku ktorým patrí predovšetkým výlučná orientácia podpory a činnosti na kaderníkov, rovnako ako angažovanosť v oblasti životného prostredia a humanitárnych projektov. Ponuky na odkúpenie spoločnosti JOHN PAUL MITCHELL Systems® boli vždy rozhodne odmietnuté – iba ak podnik zostane v rodinnom vlastníctve, bude možné zaručiť, že aj v budúcnosti bude verne konať v duchu ideálov zakladateľov a produkty nesúce značku PAUL MITCHELL® budú distribuované výhradne v kaderníckych salónoch . Tento sľub sme pred mnohými rokmi kaderníkom dali a tento sľub aj v budúcnosti dodržíme!

Garancia exkluzivity pre kaderníkov na ďaľších 350 rokov

Spolumajiteľ a CEO John Paul DeJoria vlastní nadpolovičný podiel vo firme. Svoje podiely vložil na nasledujúcich 350 rokov do nadácie, čím zaistil, že dlhodobo zostane zameraná výhradne na kaderníkov.

Trochu z histórie Paul Mitchell®

1980

Priatelia Paul Mitchell a John Paul DeJoria zakladajú s požičaným základným kapitálom 700 $ revolučnú značku starostlivosti o vlasy Paul Mitchell®.

1980
1983

V roku 1983 založili zakladatelia na Havaji energeticky sebestačnú, solárne poháňanú farmu na awapuhi, ktorá dodnes doáva pečujúce látky z bieleho zázvoru do našich produktov

1983
1984

Uvedením Sculptin FoamTM sa zrodila hviezda: produkt dodnes patrí k absolútnym predajným hitom.

1984
1989

John Paul Mitchell Systems® podpísal ako prvý producent kozmetiky deklaráciu PETA o vzdanie sa pokusov na zvieratách.

1989
1994

Wild Beauty AG sa stáva oficiálnym distribútorom Paul Mitchell® v Nemecku.

1994
1998

Sortiment produktov je doplnený inovatívnou farbou na vlasy Paul Mitchell® The Color. Farbenie, ktorého základom je včelí vosk, je revolučný vďaka svojemu nízkemu obsahu amoniaku.

1998
2001

Kvôli obrovskej popularite Tea Tree Special Shampoo® uvádza Paul Mitchell® sériu Tea Tree.

2001
2004

Paul Mitchell® zkracuje pomocou Super Skinny® Complex-u dobu sušenia, Paul Mitchell® Smoothing sa stáva hitom.

2004
2005

Vďaka partnerstvu rady Tea Tree s organizáciou Reforest’Action podporuje obnovu lesov v Peru a Guatemale. Do roku 2016 si John Paul Mitchell Systems® kladie za ciel zasadiť 500 000 stromov.

2005
2010

30 rokov vášne, 30 rokov tradície a inovácie. Nová luxusná rada Awapuhi Wild Ginger® a jej jedinečný komplex účinných látok KeraTriplexTM určujú nové merítka v oblasti starostlivosti o vlasy.

2010
2012

Zavedenie exkluzívnej pánskej rady MITCH® pre optimálnu starostlivosť a dokonalý styling.

2012
2013

Vďaka revolučnému systému Dyesmart® a moderným pečujúcim prírodným látkam prináša nová generácia farieb XG naprosto nekompromisný výkon v tej najčistejšej podobe.

2013
2014

Neuro® – prepracované profi nástroje pre individuálny styling. SmartSense mikročip, titanové pracovné plochy v najvyššej kvalite a vysoko moderné tepelné telesá otvárajú úplne nové možnosti pre inteligentný styling.

2014
2016

Spolu s radou Marula Oil dorazil do Európy nekompromisný luxus. Vzácny marulový olej sme využili pri vzniku produktovej rady s jedinečnými ošetrujúcimi účinkami.

2016

Produkty, ktoré používame v našom salóne

Paul Mitchell - Awapuhi Wild Ginger
Paul Mitchell - Awapuhi Wild Ginger

Awapuhi wild ginger

ponúka riešenie pre tých ktorý sa stretávajú s poškodením vlasou spôsobeným častým stylingom, rokmi farbenia alebo vplyvmi okolného prostredia. Táto rada je vhodná pre farbené, chemicky poškodené a suché vlasy. Taktiež eliminuje frizz. Exkluzívna technológia KeraTriplex a HiraTriplex využíva najmodernejšiu a najúčinejšiu technológiu zmesi 3 veľkostí izolovaných rastlinných proteínov s cielenou molekulárnou hmotnosťou, aminokyselín, jojobového, makadamového a avokadového oleja, výťažku z havajského divokého zázvoru k tomu aby behom niekoľkých minút postupne napravila poškodenie ktoré vznikalo niekoľko rokov. Navracia suchým a poškodeným vlasom stratenú plnosť a vitalitu. O 82% mäkšie a ovladatelnejšie vlasy, znižuje lámavosť vlasov o 80%, zintenzívňuje lesk vlasov o 36%, zabraňuje stráte intezity farby o 67%.

Marula Oil

je ideálna rada prípravkov pre suché, roztrepané a nepoddajné vlasy. Dodáva vlasom hydratáciu, kontrolu a eliminuje frizz. Marulový olej v podobe mikrokapsulí disponuje technológiou priebežného účinku. Vo vlasoch tak dochádza k opakovanému uvoľňovaniu jeho hydratačných a pečujúcich účinkov. Kladne nabité MarulaSpheres sa držia ako magnet na záporne nabitých poškodených miestach. Zatial čo u ostatných olejov z vlasov umyjete nie len ich ale aj podstatnú časť ich živýn, MarulaSpheres budú vašim vlasom dodávať dôležité živiny a vlhkosť aj medzi aplikáciami produktov. Výsledkom sú citeľne a viditeľne zdravšie, mäkšie a lesklejšie vlasy.

Paul Mitchell - Marula Oil
Paul Mitchell - Marula Oil
Paul Mitchell - Marula Oil Light

Marula Oil Light

je hydratačná, nezaťažujúca rada s ľahučkou receptúrou ktorá je vhodná pre prirodzene jemné vlasy. Vlasom dodáva objem, hydratuje ich, sceluje roztrepané končeky a kontroluje frizz. Obsahuje MarulaSpheres a arginin z červenej repy ktorý spevňuje, posilňuje a dodáva vlasom objem. Za studena lisovaný marulový olej taktiež chráni vlasy pred ďalším poškodením.

TEA TREE

rozmaznáva a hýčka zákazníkov, ktorý si zakladajú na zložení produktov a ochrane životného prostredia. Starostlivosť o vlasy premieňa na festival zmyslových zážitkov.

Tea Tree Special

rada prípravkov ktorá oživuje vlasy a vlasovú pokožku. Obsahuje čajovníkový olej ktorý, osviežuje a chráni pokožku a vlasy. Má protizápalové a hydratačné účinky. Vďaka mäte piepornej má odviežujúci a chladivý efekt. Táto rada je vhodná pre všetky typy vlasov.

Paul Mitchell - Tea Tree Special
Paul Mitchell - Tee Tree Special Color

Tea Tree Special Color

táto rada prípravkov obsahuje čajovníkový olej, mätu piepornú, levandulu a roibos. Je vhodná pre farbené vlasy pretože zabraňuje blednutiu, vymývaniu a stráte intenzity farby. Vďaka mäte piepornej má chladivý a upokojujúci účinok.

Tea Tree Lemon Sage

je rada prípravkov ideálna pre jemné vlasy bez objemu. Oživuje, osviežuje a posilňuje vlasy. Dodáva pocit plnších, pevnejších a objemňejších vlasov. Obsahuje citrón, ktorý pôsobí antisepticky, povzbudzuje a dodáva sviežu vôňu. Obsah šalvie v tejto rade zase zabespečuje upokojenie a ošetrenie pokožky. Čajovníkový olej pôsobý antisepticky a hydratačne. Panthenol posiluje jemné vlasy a dodáva im objem.

Paul Mitchell - Tea Tree Lemon Sage
Paul Mitchell - Tea Tree Lavender Mint

Tea Tree Lavender Mint

je ideálna rada pre suché a poškodené vlasy a vlasovú pokožku. Vďaka obsahu levandule ukludňuje a hydratuje napätú a dehydrovanú vlasovú pokožku. Mäta pieporná a čajovníkový olej sa zase starajú o príjemnú vônu a dezinfekciu pokožky. O uzamknutie vlhkosti vo vlase sa stará v tejto rade panthenol a vitamín E. Vďaka aminokyselinám sú vlasy lesklé a ľahko sa rozčesávajú. Táto rada taktiež obsahuje anti-frizz receptúru ktorá poskytuje mäkkosť vlasu a hladký finiš ktorý vydrží.

Tea Tree Scalp Care

je preventívny systém, ktorý jemne a prirodzene pomáha riešiť rednutie vlasov. Táto farbostála denná starostlivosť je vhodná pre mužov aj ženy. Obsahuje exkluzívnu botanickú zmes Regeniplex ktorá podporuje optimálne zdravie pokožky hlavy pre zdravšie a silnejšie vlasy. O 85% zvyšuje objem a posiľňuje vlasy.
Výťažok z kvetu ĎATELINY pôsobí ako antioxidant, regeneruje a chráni pokožku, aktivuje v bunkách látkovú výmenu a zvyšuje pružnosť pokožky. Účinné látky dateliny ako vitamíny, minerály a prírodné oleje, eliminujú voľné radikáli a tým pôsobia proti starnutiu a negatívnym účinkom UV žiarenia.
Plody SLIVKY KAKADU obsahujú najvyšší koncentrát vitamínu C ktorý má silné antioxidačné účinky. Oxidačný stres urýchľuje starnutie našich buniek a spomaľuje ich regeneračné procesy. Tento vitamín C eliminuje voľné radikáli.
PEPTIDY Z HRACHU sú hypoalergénne proteíny na rastlinnej báze, bohaté na esenciálne aminokyseliny ako napr. lyzín, ktoré telo nevie vyprodukovať samo. Ich nedostatok sa často prejavuje zosilnenými infekciami, padaním vlasou či poruchami rastu. Tieto peptidy podporujú zdravú pokožku a silný vlasový folikul.
KURKUMA pôsobí protizápalovo a antibakteriálne. Zároveň zabraňuje defektom pri vývoji bunky a pomáha z nej rýchlo odvádzať odpadové látky
Oživujúce a posilňujúce účinky ŽENŠENU sa využívajú v produktoch na podporu rastu vlasou a povzbudenia pokožky. Pôsobí protizápalovo.

Paul Mitchell - Tee Tree Scalp Care
Paul Mitchell - Instant Moisture

Instant Moisture

je komplex ktorý disponuje excelentnými pečujúcimi vlastnosťami. Táto rada je vhodná na suché vlasy dodáva vlasom hydratáciu, hebkosť a elasticitu. Panthenol dodáva vlasom plnosť, objem a regeneruje ich z vnútra smerom von. Sójové proteíny a bambucké maslo intenzívne hydratujú, posilňujú a zlepšujú elasticitu vlasu. Vďaka vitamínu E, synteticky vyrobenej kyseliny mliečnej a havajskému divokému zázvoru sú vlasy lesklé a mäkké. Sódium PCA má hygroskopicke účinky a vo vlasoch zadržuje vlhkosť. Morské riasy a výťažky z planktonu sú bohaté na aminokyseliny a vitamíny a zaručujú nám mäkkosť vlasou.

Extra-Body

je rada prípravkov vyrobená presne na mieru jemným vlasom ktorým chýba objem, plnosť a pružnosť. Táto rada obsahuje panthenol ktorý sa stará o väčší objem, plnosť a regeneruje vlasy z vnútra. Látky na báze pšeničných proteínov zaručujú vlasom hodvábnu hebkosť. Všetky prípravky v tejto rade sú význačne tým že vlasy nezaťažujú, nelepia no pri tom majú veľmi silnú fixáciu pomáhajú dosiahnúť dokonalý objem a eliminujú frizz.

Paul Mitchell - Extra Body
Paul Mitchell - Super strong

Super Strong

je ideálna rada prípravkov pre oslabené a poškodené vlasy. Obmedzuje lámavosť vlasou a vytvára ideálne podmienky pre rast zdravých, pružných a pevných vlasov. Táto rada obsahuje SuperStrongComlex ktorý tvorí zmes rastlinných víťazkou z prasličky, žihlavy, žeruchy siatej, višne a benediktu lekárskeho s vysokým obsahom minerálov. Tento complex posilňuje vlasy o 50%, navracia im pružnosť a regeneruje z vnútra smerom von, chráni pred budúcim poškodením a stratou vlhkosti. Vďaka repke, sojovým bôbom a kukuričnému škrobu sú vlasy hedvábne mäkké. Výťažky z rias pomáhajú vlasy regenerovať.

Forever Blonde

je šetrnná rada pre rozjasnenie, regeneráciu a lesk zosvetlovaných a melírovaných blond vlasov. Exkluzívne KerActive proteíny a oleosomy z bodliakového oleja pomáhajú vlasy regenerovať, dodávajú im hebkosť, napravujú poškodenie a uzatvárajú kutikulu.

Paul Mitchell - Forever Blonde
Paul Mitchell - Platinum Blond

Platinum Blond

je rada ako stvorená pre blondínky ktoré túžia po trvácnom studenom odtieni. Receptúra s fialovými farbenými pignentamy znovu rozžiari odfarbené vlasy. Potlačuje nežiadúce teplé odtiene blond, bielych a šedivých vlasov. Obsahuje KerActive proteíny ktoré opravujú poškodené vlasy a pomáhajú vystavať vlasy z vnútra a oleosomy z bodliakového oleja čo sú vysoko kvalitné rastlinné oleje ktoré zásobujú vlas nezbytnou vlhkosťou a výživou a pečatia jeho kutikulárnu vrstvu. Blond vlasy po tejto rade nemajú len dokonalý studený odtieň ale sú aj dokonalo zregenerované, lesklé, silné, zdravé a je o ne postarané ako si takéto zosvetlované vlasy zaslúžia. Dávka proteínov ich rozžiari a scelí.

Color Protect

je intenzívna starostlivosť o farbu a lesk vlasov. Pečujúce zložky a výťažky zo slnečnice hydratujú a dodávajú lesk, pomáhajú predĺžiť trvanlivosť farby a chránia ju pred vyblednutím, zmäkčujú a uzatvárajú vlas. Pomáha predchádzať rozdvojeniu končekov a ďalšiemu poškodeniu vlasov. Táto rada ma taktiež aj UV ochranu.

Paul Mitchell - Color Protect
Paul Mitchell - Smoothing

Smoothing

je rada pre vlasy ktoré sú nepoddajné. Farbostála receptúra s nezaťažujúcimi silikónmi ulahčuje ich kontrolu, uzatvára povrch vlasov a zvyšuje ich lesk. SuperSkinnyComplex vypudzuje vodu z vlasou čím skracuje dobu vysúšania a stylingu. Krotí aj veľmi nepoddajné vlasy. Stylingové zložky sú odolné voči vlhkosti a umožnujú dlhotrvajúcu kontrolu za každého počasia, zabraňujú frizzu a chránia pred vzdušnou vlhkosťou. Pečujúce zložky zase chránia vlas pred teplom, regenerujú a pomáhajú zabrániť poškodeniu povrchu vlasov.

Curls

je hydratačná rada s antifrizz účinkom pre vlnité a kučeravé vlasy. Obsahuje bezsulfátové tenzidy ktoré umožnujú šetrné mytie kučeravých vlasov bez zdrsňovania kutikuli. Jojobový olej navracia vlasom ztratenú vlhkosť. Pečujúce prírodné extrakty dodávajú vlasom hebkosť a pečatia kučery.

Paul Mitchell - Curls
Paul Mitchell - Invisiblewear

Invisiblewear

podporuje krásu nedokonalosti a umožňuje byť veľmi ľahko chic. Je to taký malý podvod, oslobodenie od každodennej zložitej rutiny. Táto rada dodáva vlasom textúru, objem, život, pružnosť, lesk, kontrolu frizzu a pevnosť. Okrem týchto stylingovích vlastnosti vlasy hydratuje a uzatvára kutikulu.

Sun

je dokonalý spoločník na všetky slnečné dni. Kedy je vlas vystavený slnku, vetru, soli a chlóru. Táto rada obsahuje UV filter Uvinul Easy ktorý je vyvinutý z vyváženej a výkonnej kombinácie širokopásmového filtra UV-A a UV-B, ktorý ponúka všetky výhody ochrany pred slnkom a pomáha predchádzať dlhodobému poškodeniu slnečnými lúčmi. Receptúra je obohatená o keravis, kokosový, slnečnicový a jojobový olej, panthenol, pšeničné zložky, vitamín E a preto dokáže obnoviť vlhkosť vo vlase, zregenerovať, posilniť, vyhladiť, dodáva vláčnosť a lesk, má antioxidačné účinky a vlasy sú tak hebké a dokonalo chránené.

Paul Mitchell - Neuro Liquid

Neuro Liquid

je kompletná značka vysoko výkonných produktov, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolali teplu a ochránili vaše vlasy pri každodennom stylingu horúcimi nástrojmi. Vedecky podložená exkluzívna technológia HeatCTRL umožňuje bez obáv fúkať a stylovať, čo z nej robí ideálneho spoločníka pre profesionálne nástroje. Zvýšte teplotu, bez toho aby ste ohrozili svoje vlasy. Keď sú vlasy vystavené napätiu, treniu a extrémnym teplotám, dochádza k dehydratácii prameňov a kutikula môže prasknúť, čo má za následok frizz, rozdvojené končeky a neovladatelné vlasy. Je vedecky preukázané, že technológia HeatCTRL, ktorá sa aktivuje teplom, chráni pred poškodením spôsobeným každodenným stylingom, fúkaním a žehlením. Proteiny a kremníkové reťazce pomáhajú ochrániť kutikulu, pri čom vytvárajú ochrannú barieru, ktorá sa aktivuje teplom. HeatCTRL pomáha znižovať rýchlosť prenosu tepla a vy tak môžete tvarovať vlasy bez piškodenia. Táto technológia predchádza tepelnému poškodeniu až o 86%, poskytuje 4,5x viac starostlivosti a odoláva vzdušnej vlhkosti až 8 hodín.

V našom salóne ponúkame aj NEURO profesionálne nástroje, ktoré sú podporované špičkovou technológiou pre inteligentný styling. Nástroje Neuro sú vyrobené v technologicky dokonalých oodmienkach, tak aby spĺňali najvyššie priemyslové štandardy. Citlivý mikročip behom vašej práce monitoruje teplotu a stará sa o presné, rovnomerné teplo. Prémiový isotermný titan zaisťuje perfektné, rychlé a rovnomerné zahriatie . SmartSense reguluje teplotu 50x za sekundu a reaguje za 1/4 sekundy.

Profesionálne nástroje Neuro

Náš farbiaci systém je vyrobený na báze včelieho vosku s ochranným systémom PureXG. Včelí vosk, bavlníkový olej a ryžové mlieko zanechávajú vlasy zdravé a plné lesku. System DYEsmart využíva stechiometrické vzťahy medzi farbiacími medziproduktami, vďaka čomu vytvára až na samotnej molekulárnej úrovni dokonalé vyvážené farebné odtiene so spoľahlivým výsledkom. Umožňuje maximálnu penetráciu pigmentov, trvácnejšiu a sýtejšiu farbu, dokonalé krytie šedín. A vďaka mikro-molekulárnej technológii sa vyžaduje nižší obsah amoniaku pre ovorenie kutikuli. Ušlachtilé mikro-molekulárne farbivá umožňujú maximálne prenikanie do vlasovej štruktúry. Vďaka tomu farby optimálne kryjú a vinikajú maxinálnou trvanlivosťou odtieňov.

Náš farbiaci systém
Naše profesionálne nástroje
image/svg+xml

Zaujali sme Vás

Ak máte záujem o túto profesionálnu kozmetiku, navštívte nás v Lula Factory na Bajkalská 9/A83104 v Bratislave, kde premeníme Vaše sny v skutočnosť. Pre viac informácii nás môžete kontaktovať aj na telefónnom čísle 0948 106 540 alebo cez náš kontaktný formulár. Viac nájdete aj na paulmitchell.com